Yaşam

Gregg Krech’in iç gözlem sanatı üzerine zihin açıcı kitabı: Naikan

İnzivada kendi kendine çalışma yöntemine dayanan Naikan, hayatınızı değiştirebilir.

Bu kitap size, Naikan’ın insanın iç gözlemine ilişkin fikir sisteminin uygulamasını ve bununla ilişkili temel fikir ve kavramları açıklıyor ve Naikan’ın yardımıyla bu zihniyeti hayatınıza dahil etmenin çeşitli yollarını gösteriyor.

Naikan Japon gibi görünebilir, ancak gerçekliğe ve insanlığın temel doğasına sıkı sıkıya bağlıdır. Yüzeysel görünebilir, ancak benliğimizin katmanlarını sıyırabilir ve daha önce bilinmeyen gerçekleri ortaya çıkarabilir.

“Hayatınızdaki tek dua ‘Teşekkürler’ ise.”

Meister Eckhart

kendini mantık gözüyle gör

Naikan, iç gözlem anlamına gelen Japonca bir kelimedir. “Kendini mantık gözüyle görmek”Hayatta hepimizin ihtiyaç duyduğu en güçlü sanat olan eşsiz hazineleri keşfetmeyi ve minnettar olmayı öğretir.

Doğu’nun manevi ve manevi geleneklerinden yararlanan Naikan, hayatımızda ilerlemek için etkili bir kişisel farkındalık, şükran, empati ve kendini yansıtma sistemidir.

Zihinsel sorunları çözme

Başlangıçta Budist geleneğinde manevi bir uygulama olarak başlayan Naikan, şimdi psikologlar tarafından ilgi alanları, bağımlılıklar ve diğer zihinsel sorunları çözmek için etkili bir araç olarak kabul edilmektedir.

Sayfa: 216

düşündürücü bir yolculuk

Japon psikolojisinin önde gelen uzmanlarından biri olan Gregg Krech, bir ideolojiden daha fazlası, bizi nasıl yaşadığımıza ve buradan nereye gittiğimize dair derin ve dönüştürücü bir yolculuğa davet ediyor.

Yazar hakkında…

Gregg Krech, yazar, şair ve Kuzey Amerika’daki Japon Psikolojisi konusunda önde gelen uzmanlardan biridir. Çalışmaları The Sun dergisi, Tricycle, Self, Utne Reader, Counseling Today, Cosmopolitan ve Experience Life dergilerinde yer aldı. Kitapları arasında Naikan: Minnettarlık, Grace ve Japon İçgözlem Sanatı, Akıl Sağlığına Doğal Bir Yaklaşım, Harekete Geçme Sanatı ve Ay’a Parmak var.

habersafranbolu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu