Haber

İmamoğlu: Toplum CHP’de lider değişikliği istiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘değişim’ için kurdukları siteyi 1 milyon kişinin ziyaret ettiğini, 100 binden fazla kişinin de görüş yazdığını söyleyerek toplumun ‘değişim’ istediğini söyledi.

İmamoğlu, “Toplum, CHP liderinin ve yönetiminin değişmesini ve bu değişimin hem nesil hem de vizyon ekseninde olmasını istiyor. Toplumun ihtiyaçları doğrultusunda net bir vizyon ve politikaların belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini bekliyor.”

İmamoğlu, mesajı Twitter’da şu şekilde paylaştı:

“4 Temmuz’da ‘CHP’de Değişim, Türkiye’de Değişim, İktidarda Değişim’ konulu vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini almak için http://iktidaricindegisim.org adlı bir internet sitesi oluşturduk. Davetimize uyarak oluşturduk. Türkiye’nin dört bir yanından ve 6 kıtadan bir web sitesi “Güç Değişimi” sayfamızı 1 milyonu aşkın vatandaş ziyaret etti ve 100 bini aşkın vatandaşımız değişimle ilgili görüş ve önerilerini iletti.

siyaset bilimi, sosyoloji ve irtibat uzmanlarından oluşan bir heyet; yaş, cinsiyet ve coğrafi konum dökümüne göre analiz edilmiştir. Bağlantı uzmanları, NLP yöntemi ile duygu analizi, semantik arama aracı ile mikro düzeyde analizler yaptı.

Bu davete destek veren ve katkıda bulunan herkese çok TEŞEKKÜRLER. Gelen teklifler ve yorumlar şu bahislerde belli oldu:

Toplum, CHP lideri ve yönetiminin değişmesini ve bu değişimin hem kuşak hem de vizyon ekseninde olmasını istiyor. Toplumun ihtiyaçları doğrultusunda net bir vizyon ve politikaların belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini bekler.

Tabanla temasların güçlendirilmesi, demokratik, hizmet odaklı bir muhalefet yapısının, dilinin ve üslubunun oluşmasını beklemektedir.

Değişimi ve yeniliği benimseyen yeni bir parti yapısı görmek istiyor.

Gençlerin ilgisini çekecek yapıların teşvik edilmesini ve gençlerin güçlendirilmesini talep eder.

İletişimi, değişim vizyonumuzu güçlendirdiğimizi duymak istiyor.

Bizden gerçekçi bir politika izlememizi ve Atatürk unsurlarına bağlı bir tavrı ön plana çıkarmamızı bekliyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu